prosta.pl

  Pomoc

Sprawdzanie poczty przez stronę www (Squirrelmail).

Aby sprawdzić pocztę bezpośrednio przez przeglądarkę należy zalogować się pod http://poczta.prosta.pl (można łączyć się także połączeniem szyfrowanym https://poczta.prosta.pl) i wpisać login, hasło podane przy rejestracji. Po zalogowaniu otrzymujemy dostęp do swojej skrzynki pocztowej. W folderze Odebrane(INBOX) znajduje się poczta odebrana. W folderze Wysłane(Sent) poczta wysłana, Kosz(Trash) poczta usunięta, a w folderze Szkice(Drafts) kopie robocze.

Sprawdzanie poczty przez stronę www (Roundcube).

Pod adresem http://rc.prosta.pl (połączenie szyfrowane https://rc.prosta.pl) można korzystać z programu pocztowego Roundcube do zarządzania swoją pocztą.


Korzystanie z programów pocztowych (np. Mozilla Thuderbird, MS Outlook Express).

Aby poprawnie skonfigurować program pocztowy potrzebne są adresy serwerów pop3 i smtp. Są one następujące:

POP3: prosta.pl
SMTP: prosta.pl

Uwaga! Poczta wychodząca wymaga uwierzytelniania, zatem aby wysłać maila przy użyciu programu pocztowego należy włączyć opcję "Serwer wymaga uwierzytelniania". Dane te same jak dla poczty przychodzącej.

W programach pocztowych obsługujących połączenia szyfrowane zalecamy włączyć opcje obsługi szyfrowania TLS. Serwer obsługuje także połączenia szyfrowane smtps (port 465), pop3s (port 995) i imaps (port 993).


Rozmiar skrzynki, rozmiar wiadomości.

Darmowe skrzynki posiadają pojemność 2GB, limity wiadomości przychodzących i wychodzących to 150MB.
Gdy skończy się pojemność skrzynki nowe wiadomości nie będą przyjmowane. Wiadomości, większe niż 150MB będą odrzucane.


Usunięcie skrzynki pocztowej.

Uwaga! Skrzynki, na których nie odnotuje się aktywności przez pół roku będą usuwane bezpowrotnie wraz ze wszystkimi wiadomościami!


Korzystanie z konta WWW.

Aby umieścić swoją stronę na serwerze WWW należy użyć programu ftp (obsługiwane są także połączenia szyfrowane ftps - port 990) i zalogować się na adres ftp://prosta.pl/ używając loginu i hasła podanego przy rejestracji. Zawartość katalogu public_html jest Twoją stroną WWW dostępną pod adresami: http://www.twoj_login.prosta.pl oraz http://twoj_login.prosta.pl (Na życzenie można zmienić początek domeny na inny nie związany z loginem.)Kontakt.

W razie problemów i pytań proszę kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej korzystając z adresu: domtel@prosta.pl© DOMTEL TELECOM 2004